Derby powiatu dla Zjednoczonych

Omega Kleszczów przegrała w meczu 16. kolejki IV ligi łódzkiej ze Zjednoczonymi Gmina Bełchatów 0:1 (0:0). O wygranej rywala zdecydowała bramka zdobyta w końcówce spotkania.

Derby powiatu na prośbę działaczy beniaminka rozegrane zostały w Kleszczowie, a jego gospodarzem byli Zjednoczeni Gmina Bełchatów. Faworytem wydawał być się zespół Edwarda Cecota, ale niżej notowana w tabeli Omega nie zamierzała oddawać pola. W pierwszym kwadransie to właśnie kleszczowianie byli stroną przeważającą, a pod bramką Kamila Paprockiego kilka razy było gorąco po dośrodkowaniach z rzutów rożnych. Bramkarz United bronił jednak pewnie, a raz wyręczył go obrońca wybijając zmierzającą do bramki piłkę na korner.

Siedem minut po wznowieniu gry powinno być 1:0 dla Zjednoczonych. Kamil Kowalczyk nie potrafił jednak z kilku metrów pokonać Pawła Wiśniewskiego. Kilka chwil później Kowalczyk znów nie wykorzystał świetnej sytuacji podbramkowej i chwilę później na placu gry zastąpił go Jarosław Kurzynoga. Długo jednak nie pograł. Doznał bowiem kontuzji nogi i zastąpić na boisku musiał go Piotr Gołuch. Bohaterem United został jednak Konrad Niedzielski. To on wykorzystał w 82. minucie dośrodkowanie w pole karne i strzałem głową pokonał Wiśniewskiego. To był gol, który dał Zjednoczonym trzy punkty.

Zjednoczeni Gmina Bełchatów – Omega Kleszczów 1:0 (0:0)