Porażka z Zawiszą Pajęczno

Omega Kleszczów przegrała z Zawiszą Pajęczno 0:1 (0:0) w spotkaniu 22. kolejki IV ligi łódzkiej. O wygranej gości zdecydował gol Bartłomieja Piłatowskiego. Dla pajęcznian to pierwsze zdobyte wiosną punkty. Omega zaś doznała pierwszej porażki w tym roku.

Pierwsza połowa należała do Omegi, ale zespół Marcina Zimocha nie potrafił przełożyć boiskowej przewagi na zdobycz bramkową. W 10. minucie Dawid Wnuk wybił piłkę na róg po uderzeniu Roberta Tomesza, a kwadrans później miał duże problemy z obroną strzału Krzysztofa Kowalskiego z rzutu wolnego. Okazję do zdobycia gola miał również Mateusz Roczek.

Po zmianie stron inicjatywę przejął Zawisza. Efektem było kilka rzutów rożnych i znakomita sytuacja Jakuba Juszczyka, który przestrzelił z kilku metrów. W 64. minucie więcej zimnej krwi pod bramką zachował Bartłomiej Piłatowski. Idealnie wykorzystał podanie z głębi pola i w sytuacji sam na sam nie dał szans Pawłowi Wiśniewskiemu. Omega próbowała w końcówce wyrównać, pod bramką Wnuka był nawet Wiśniewski, ale bramkarz pajęcznian zachował czyste konto i jego zespół mógł cieszyć się z pierwszych w tym roku punktów.

Omega Kleszczów – Zawisza Pajęczno 0:1 (0:0)
Bramka: Bartłomiej Piłatowski 64

Omega: Wiśniewski – Grzywiński, Słomian ż, Jacak (70′ Barański), Lipertowicz – Paweł Kowalski, Radziejewski (61′ Belica), Mateusz Roczek, Tomesz, Janeczek – Krzysztof Kowalski