Zjednoczeni ponownie lepsi od Omegi

Zjednoczeni Gmina Bełchatów znów lepsi od Omegi Kleszczów w spotkaniu derbowym powiatu bełchatowskiego w IV lidze łódzkiej. Wygrali 3:0 (2:0), a jedną z bramek zdobył najskuteczniejszy zawodnik IV ligi łódzkiej Kamil Kowalczyk.

W 9. minucie piękną, indywidualną akcją popisał się Bartłomiej Kondracki i precyzyjnym strzałem nie dał szans Pawłowi Wiśniewskiemu. Omega próbowała szybko odrobić straty, ale nie miała pomysłu na sforsowanie defensywy Zjednoczonych. Goście w 25. minucie ponownie wykorzystali słabą dyspozycję kleszczowskiej defensywy. Na 2:0 podwyższył najskuteczniejszy gracz IV ligi łódzkiej Kamil Kowalczyk. Jeszcze przed przerwą mogło być 3:0, ale z kilku metrów do bramki Wiśniewskiego nie trafił Mateusz Wroński.

W przerwie w szatni gospodarzy padło kilka męskich słów i już chwilę po wznowieniu gry mogło być 1:2. W słupek z kilku metrów trafił jednak Mateusz Roczek. Trener Marcin Zimoch wprowadził na boisko Dawida Barańskiego i Rafała Radziejewskiego licząc na to, że zmienią oni jakość gry Omegi. Gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce, ale pod bramką Kamila Paprockiego brakowało skuteczności. Goście ustawili się na grę z kontry i po jednej z nich Kowalczyk był bliski zdobycia bramki. Przegrał jednak pojedynek sam na sam z Wiśniewskim. W 79. minucie bramkarz Omegi sfaulował szarżującego Kowalczyka, a rzut karny na bramkę zamienił Konrad Niedzielski. Był to ostatni strzelecki akcent w tym spotkaniu, które zakończyło się pewną wygraną Zjednoczonych.

Omega Kleszczów – Zjednoczeni Gmina Bełchatów 0:3 (0:2)