Omega w I lidze wojewódzkiej

Juniorzy młodsi rozegrali w czasie minionego weekendu swój najważniejszy mecz rundy jesiennej. Zwycięstwo dawało im awans do I ligi wojewódzkiej. Przeciwnikiem był ChKS Łódź, który plasował się na piątym miejscu w tabeli. Omega wygrała 6:0 (4:0)!

Szans na awans zawodnicy ChKS-u już nie mieli, ale trenerzy naszego zespołu trochę się obawiali przeciwników, ponieważ jest to solidna drużyna.
Jednak jak się okazało na miejscu trener miejscowego zespołu potraktował mecz bardziej szkoleniowo i dał szansę pograć chłopcom, którzy do tej pory grali mniej. Omega bardzo szybko to wykorzystała i już po szesnastu minutach prowadziła 3:0. Pierwsze zagrożenie bramki przez nasz zespół już w trzeciej minucie zakończyło się ładną bramką strzeloną przez Bartka Jamińskiego, asystą przy tym golu popisał się Maciej Uryszek. 10 minut potem drugą bramkę zdobył ponownie Jamiński, a w 16. minucie pierwszą ze swoich trzech bramek zdobył nasz snajper Miłosz Podsiadły. Asystę przy tej bramce zanotował bramkarz Mateusz Zając, długim i dokładnym wykopem. Na 4:0 w 25 minucie podwyższył Podsiadły (asysta Uryszka) i ten wynik nie zmienił się już do przerwy.
Po przerwie nasz zespół dołożył jeszcze dwie bramki (Podsiadły po podaniu Góry) i Jamiński po podaniu Sebastiana Chwilczyńskiego. Ostatecznie chłopcy pokonali przeciwnika 6:0 i tym samym przypieczętowali awans o klasę wyżej.

Omega: Zając – Miara, Niedbała, Popiołek, Piotrowski – Góra – Uryszek, Pieniążek, Jamiński, Jędrzejczyk – Podsiadły.
Na zmiany wchodzili: Lewandowski, Kaczmarczyk, Sobociński, Chwilczyński, Kusiak, Kołodziejczyk, Wilczak