Milena druga na mitingu w Łodzi

III Miting ŁOZLA i RKS Łódź był ostatnim sprawdzianem dla naszych lekkoatletów przed mistrzostwami Polski juniorów, które odbędą się w Spale.

Znakomicie spisała się w tych zawodach Milena Gierach, która w biegu na 600 metrów zajęła drugie miejsce z czasem 1:43.50. Równorzędnie w Łodzi odbyły się mistrzostwa województwa młodzików, a o medale walczyli Sergiusz Urbaniak, Marcel Kozłowski i Joanna Kaczmarczyk. Sergiusz zajął 4. miejsce na 600 metrów z czasem 1:35.66. Marcel był siódmy na dystansie 1000 metrów z wynikiem 3:21.13, a dziewiąte miejsce zajęła Joanna z wynikiem 3:55.34.

W tym samym czasie Weronika Chojka podczas sprawdzianu w Spale pobiła swój rekord życiowy w biegu na 200 metrów z czasem 25.44. Za tydzień powalczy podczas mistrzostw Polski juniorów. Swoją życiówkę osiągnęła również Kamila Sroka w biegu na 1000 metrów, czasem 3:02.79.