Kleszczów najlepszy w turnieju Ogniw LZS

Siedem drużyn wzięło udział w przedświątecznym, halowym turnieju Ogniw LZS, który rozegrany został w Hali Sportowego Solparku. Emocjonujące i stojące na wysokim sportowym poziomie rozgrywki zakończyły się wygraną Ogniwa Kleszczów. W finale drużyna wzmocniona zawodnikami czwartoligowej Omegi pokonała Łękińsko 2:0. Trzecie miejsce zajęli Oldboye Kleszczów.

Turniej był w pewnym sensie kontynuacją zawodów, które zostały rozegrane latem na boisku w Żłobnicy. Rozgrywki ogniw LZS, które zrzeszone są na terenie gminy Kleszczów, cieszą się bardzo dużą popularnością i dlatego też prezes Omegi Jan Gurazda zdecydował o organizacji turnieju w hali. – Zawody będą kontynuowane w przyszłości, wiele wskazuje na to, że cyklicznie będziemy spotykać się przed świętami w hali – mówił na zakończenie turnieju.

W eliminacjach drużyny podzielone zostały na dwie grupy. Do półfinałów awansowały: Ogniwo Kleszczów, Oldboye Kleszczów, Czyżów i Łękińsko. W meczach o wejście do finału Łękińsko pokonało po rzutach karnych Czyżów 6:5 (w normalnym czasie gry było 0:0), a Ogniwo Kleszczów wygrało z Oldboyami Kleszczów 2:0. W finale Kleszczów wygrał 2:0 z Łękińskiem, a w spotkaniu o trzecie miejsce Oldboye Kleszczów okazali się lepsi od Czyżowa 1:0. Piąte miejsce zajęła Alfa, szóste Żłobnica, a siódme Juniorzy Kleszczów.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany: Krzysztof Baryła (Ogniwo Kleszczów), a najlepszym bramkarzem Maciej Misiak (Łękińsko). Zwycięski zespół grał w następującym składzie: Piotr Płaza, Jakub Peroński, Robert Tomesz, Krzysztof Baryła, Karol Belica, Marcin Peroński, Kamil Szczęsny, Paweł Szulc, Patryk Tarkowski. Opiekun drużyny Łukasz Błasiński.