Wiosenna inauguracja na remis

Podział punktów na inaugurację ligowej wiosny w Kleszczowie. Omega zremisowała z KS Sand Bus Kutno 1:1 (0:0) w spotkaniu 20. kolejki IV ligi łódzkiej. Obie bramki padły w końcówce meczu. Najpierw bramkarza gości pokonał Piotr Janeczek, a do wyrównania doprowadził rezerwowy gracz KS Sand Bus Kutno Maciej Kowalczyk. Z przebiegu gry remis jest wynikiem sprawiedliwym.

Pierwsi dogodną sytuację do strzelenia bramki stworzyli nasi zawodnicy. W 14. minucie, po dośrodkowaniu w pole karne, piłkę przejął Witold Grzywiński. Nie potrafił jednak pokonać z kilku metrów dobrze interweniującego Michała Sokołowicza. W odpowiedzi, po akcji Adriana Kralkowskiego, prowadzenie gościom mógł dać Patryk Nouri. Nie wykorzystał jednak tej sytuacji. Piłkarze Sławomira Ryszkiewicza uzyskali dość wyraźną przewagę, ale pod bramką Pawła Wiśniewskiego brakowało im skuteczności. Najlepszą okazję zmarnował w 26. minucie Bartosz Placek. Zbyt długo zwlekał ze strzałem i piłkę zdołał na róg wybić jednak z defensorów Omegi.

W drugiej połowie napór gości zelżał i gra się wyrównała. W 82. minucie. Dawid Barański urwał się obrońcom z Kutna i dośrodkował w pole karne do Piotra Janeczka. Nasz napastnik wykorzystał okazję i pokonał Sokołowicza. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry padło wyrównanie. Jeden punkt uratował gościom strzałem głową rezerwowy Maciej Kowalczyk.

Omega Kleszczów – KS Sand Bus Kutno 1:1 (0:0)