Siedem bramek na inaugurację

W Prima Aprilis juniorzy starsi Omegi Kleszczów zainaugurowali rywalizację w II lidze wojewódzkiej A1. Pierwszy mecz przyszło podopiecznym Marcina Szymaka rozegrać w Łodzi z tamtejszym Metalowcem. Chłopcy nie postarali się o psikusa i pewnie pokonali gospodarzy 7:0, prowadząc do przerwy 3:0. Worek z bramkami rozwiązał w 18. minucie Krzysztof Wawrzyniak, finalizując podanie Łukasza Morawskiego. Była to premierowa bramka Krzyśka, który jest nowym zawodnikiem w zespole. Na 2:0 podwyższył Damian Sobociński, który popisał się ładnym strzałem z 16 metrów, nie dając szans bramkarzowi na udaną interwencję. W ostatniej minucie pierwszej połowy ponownie bramkę zdobył Wawrzyniak, a tym razem asystę zanotował Patryk Kołodziejczyk.

Na 4:0, w 65. minucie podwyższył Kacper Zatorski. Ładną asystą popisał się Sobociński. Osiem minut później piątą bramkę strzelił Paweł Pajęcki, wykorzystując asystę Adama Łakomego. Dwie ostatnie bramki to dzieło kapitana Krzysztofa Kociniaka, który wykończył dokładne podania Huberta Gawłowskiego i Zatorskiego.

- Mecz bez historii. Mój zespół zagrał bardzo dobre spotkanie i wypunktował gospodarzy jak doświadczony bokser. Widać było dużą różnicę w kulturze gry obu zespołów, gdzie moja drużyna zdominowała pod tym względem Metalowca. Gdyby nie murawa, która była fatalna, to wynik mógłby być znacznie wyższy. Chłopcy bramki zdobywali po pięknych akcjach stworzonych przez cały zespół - ocenia mecz szkoleniowiec.

Metalowiec Łódź - Omega Kleszczów 0:7 (0:3)
Bramki: Krzysztof Kociniak 2, Krzysztof Wawrzyniak, Damian Sobociński, Patryk Kołodziejczyk, Kacper Zatorski, Paweł Pajęcki

Skład: Gałczyński – Sobociński, Miara, Piotrowski, Stęplewski – Kociniak, Zatorski, Kołodziejczyk – Pajęcki, Morawski, Wawrzyniak.
Na zmiany wchodzili: Łakomy, Kaczmarczyk, Rojszczyk, Dąbrowski, Gawłowski.