Pewna wygrana z RKS Mechanikiem

Juniorzy młodsi Omegi zanotowali kolejne zwycięstwo w II lidze wojewódzkiej B2. Tym razem w pokonanym polu zostawili RKS Mechanika Radomsko, z którym wygrali na wyjeździe 3:1, do przerwy prowadząc 1:0.

Pierwsza połowa to lekka przewaga naszego zespołu, którą nasi juniorzy udokumentowali golem Łukasza Sobocińskiego z 37. minuty. Asystę przy tej bramce zaliczył Jakub Warzyński.

Druga odsłona zaczęła się od zmasowanych ataków gospodarzy, którzy mieli dwie wyśmienite sytuacje do wyrównania, jednak na wysokości zadania stanął bramkarz Omegi Jakub Peroński. Dobrze grającym gospodarzom udało się doprowadzić do wyrównania w 50. minucie. Po tej bramce mecz się wyrównał. Nasz zespół cały czas dążył do zdobycia zwycięskiej bramki, co udało się pod koniec meczu. Najpierw w 74. minucie Bartosz Winkler wykorzystał pewnie rzut karny, podyktowany za faul na Warzyńskim. Tuż przed końcem ładnym strzałem z 14 metrów, z narożnika pola karnego, popisał się Dominik Zbies ustalając wynik spotkania.

- Wynik mnie cieszy, jednak już gra nie. Chłopcy zagrali słabszy mecz niż tydzień wcześniej, za dużo było chaosu na boisku. Na pewno cieszy, że mimo słabszego dnia drużyna potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę - mówi trener Marcin Szymak.

Omega: Peroński – Flaszka, Zbies, Winkler, Góra – Kuliberda, Przerada, Kowalski – Krakowski, Sobociński, Warzyński.
Na zmiany wchodzili: Cybulski, Szczęsny.