Omeżka rozpoczęła od wygranej

Efektownie rozpoczęli sezon podopieczni Marcina Zimocha. W meczu 1. kolejki piotrkowskiej klasy okręgowej Omega II pokonała Concordię Piotrków 4:1 (2:1). Już po kwadransie nasz zespół prowadził 2:0.

Pierwsze spięcie w polu karnym rywala przyniosło bramkę. W zamieszaniu podbramkowym najwięcej sprytu wykazał Krzysztof Kowalski i gospodarze objęli prowadzenie. W 16. minucie nasza drużyna wykonywała rzut wolny z odległości około 20 metrów. Do piłki podszedł Kowalski i Mateusz Tworkowski musiał po raz drugi wyjmować piłkę z bramki. Na kilka minut przed końcem pierwszej odsłony szybką akcję Concordii wykończył celnym strzałem Anikson. Futbolówka odbiła się jeszcze od słupka, a Michał Zientarski był bez szans.

Druga połowa była wyrównana. Concordia stworzyła sobie kilka groźnych sytuacji pod bramką Zientarskiego, ale zawodnikom z Piotrkowa brakowało skuteczności. W 72. minucie na 3:1 podwyższył strzałem głową Hubert Górski (na zdjęciu moment strzelenia bramki). Wynik spotkania ustalił na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Paweł Kowalski.

Omega II Kleszczów - Concordia Piotrków 4:1 (2:1)

(Krzysztof Kowalski 2, 16, Hubert Górski 72, Paweł Kowalski 89 - Anikson 40)

Omega: Zientarski - Sobczak (70' Mateusz Trajdos), Górski, Ociepa, Belica - Barański (79' Gasik), Paweł Kowalski, Tomesz, Mateusz Roczek (90' Sobociński), Krawczykowski (90' Grzybowski) - Krzysztof Kowalski