Rezerwy bezlitosne dla Kawalerii

Omega II Kleszczów wysoko wygrała z Kawalerią Tomaszów 6:0 (1:0) w spotkaniu 28. kolejki piotrkowskiej klasy okręgowej. Dzięki tej wygranej drużyna Marcina Zimocha znacząco przybliżyła się do zajęcia przynajmniej trzeciego miejsca w końcowej tabeli rozgrywek.

Goście przyjechali do Kleszczowa z zamiarem powiększenia skromnego dorobku punktowego. Kawaleria broni się przed spadkiem z ligi i punktów potrzebuje jak powietrza. W pierwszej połowie mecz był wyrównany, a Omega II schodziła do szatni z prowadzeniem 1:0 po pięknym strzale z 25 metrów Macieja Gasika.

Worek z bramkami rozwiązał się na dobre w drugiej połowie. Już dziesięć minut po wznowieniu gry było 3:0 dla Omegi II. Słabo broniącego golkipera Kawalerii pokonali: Krzysztof Kowalski i Robert Tomesz z rzutu karnego. Obaj zawodnicy dokonali dzieła zniszczenia w ostatnich minutach spotkania. Kowalski dołożył dwa, a Tomesz jedno trafienie i Kawaleria wyjechała z Kleszczowa z bagażem sześciu straconych bramek.

Za tydzień nasza drużyna jedzie do Woli Krzysztoporskiej gdzie zmierzy się z czerwoną latarnią ligi - zdegradowanym już do klasy A miejscowym LKS.

Omega II Kleszczów - Kawaleria Tomaszów 6:0 (1:0)
(Maciej Gasik 17, Krzysztof Kowalski 50, 82- karny, 89, Robert Tomesz 54-karny, 85)