LUKS Gomunice nie miał szans

Wszystko wskazuje na to, że Omega II Kleszczów zagra w barażach o awans do piotrkowskiej klasy okręgowej. W spotkaniu 25. kolejki klasy A (grupa II) nasz zespół pewnie pokonał LUKS Gomunice 5:0 (2:0). Na kolejkę przed końcem zespół Witolda Sowały traci dwa punkty do Czarnych Rozprza.

Przewaga Omegi II od początku nie podlegała żadnej dyskusji. Już do przerwy było 3:0 po bramkach Krzysztofa Baryły i dwóch trafieniach Dawida Gajdy. Po przerwie na boisku pojawił się grający trener Omegi II Witold Sowała i strzelił dwie ostatnie bramki w meczu. Warto dodać, że w LUKS Gomunice wystąpił Jacek Berensztajn. 44-letni były reprezentant Polski wyróżniał się na boisku, ale nie pokonał Michała Zientarskiego. Kilka razy próbował to uczynić uderzeniami z rzutów wolnych.

Omega II Kleszczów - LUKS Gomunice 5:0 (3:0)
Bramki: Krzysztof Baryła 5, Dawid Gajda 13, 33, Witold Sowała 47, 64

Omega II: Zientarski - Łukasz Roczek (65' Jędrysiak), Koziara, Jędrzejczyk (75' Kowalski), Szczepanek (46' Sobczak) - Serafin, Szulc, Berg (60' Osiewicz), Bisaga, Baryła - Gajda (46' Sowała)

Za tydzień Omega II kończy rozgrywki meczem w Niechcicach ze Startem, a jeśli zajmie drugie miejsce w tabeli to zmierzy się w barażach o awans z wicemistrzem grupy I piotrkowskiej klasy A LKS Radzice. Wiadomo już, że barażowe mecze odbędą się 15 i 18 czerwca.