Pierwszy punkt w nowym sezonie

Remisem 2:2 (1:1) zakończyło się spotkanie 2. kolejki IV ligi łódzkiej pomiędzy Omegą Kleszczów i Stalą Niewiadów. Dla obu drużyn to pierwszy punkt w sezonie. Dwukrotnie nasi zawodnicy obejmowali prowadzenie i dwukrotnie beniaminek doprowadził do wyrównania. Z przebiegu spotkania remis wydaje być się wynikiem zasłużonym.

Pierwsza połowa toczyła się pod znakiem znacznej przewagi Omegi Kleszczów. Wszystkie strzały z wyczuciem bronił jednak Szymon Milczarek. Uderzeń z daleka próbowali między innymi: Paweł Kowalski i Robert Tomesz. W 42. minucie szybką akcją popisał się Michał Konecki. Pozyskany ze Zjednoczonych Gmina Bełchatów zawodnik zdecydował się na strzał z 16 metrów i Milczarek musiał wyjmować piłkę z bramki. Wyrównał niespodziewanym strzałem Damian Głowacki. Przy uderzeniu zawodnika z Niewiadowa spóźnił się z interwencją Paweł Wiśniewski i tym samym pierwsza część zakończyła się remisem 1:1.

Trzy minuty po zmianie stron Omega odzyskała prowadzenie. Uderzenie z 30 metrów Adriana Ociepy zaskoczyło bramkarza Stali. Gospodarze długo prowadzenia jednak nie utrzymali. W 57. minucie składną akcję Stali wykończył Dominik Trepiak. Wynik spotkania nie uległ już zmianie mimo kilku okazji z obu stron.

Omega Kleszczów – Stal Niewiadów 2:2 (1:1)
Bramki: Michał Konecki 42, Adrian Ociepa 48 – Damian Głowacki 45, Dominik Trepiak 57

Omega: Paweł Wiśniewski – Mateusz Roczek, Grzywiński, Pałyska, Ociepa (88′ Pieniążek) – Barański, Tomesz, Paweł Kowalski ż, Szewczyk – Konecki, Grabowski (60′ Krzysztof Kowalski)

W 3. kolejce IV ligi łódzkiej nasz zespół zmierzy się w Bełchatowie z rezerwami PGE GKS II. Mecz odbędzie się w środę (23 sierpnia) o 17:00. Na własnym boisku zespół Marcina Zimocha zagra zaś w kolejną sobotę (26 sierpnia). O 17:30 zmierzy się z KS Paradyż.